Domů Výživa Skladování potravin Kam vyhodit zkažené maso

Kam vyhodit zkažené maso

Už se vám někdy stalo, že se z mrazáku nebo lednice linul zápach zkaženého syrového masa? Zápach může být příšerný, a pokud maso správně nezlikvidujete, může se ve vaší domácnosti držet několik dní. V tomto článku se budeme zabývat vším, co potřebujete vědět, a zodpovíme vám případné otázky, jak správně zlikvidovat syrové maso.

Měl/a bych při likvidaci syrového masa nosit ochranný oděv?

K likvidaci syrového masa si nemusíte kupovat ochranný oblek, měli byste však nosit ochranné plastové rukavice a snadno omyvatelné oblečení. Jakmile se zbavíte zkaženého syrového masa, plastové rukavice vyhoďte. Chcete-li být obzvláště opatrní, vyperte si oblečení a vydezinfikujte lednici, mrazák a všechny povrchy, které přišly do styku s masem.

Musím zkažené syrové maso hned vyhodit?

Jakákoli pracovní deska nebo kuchyňské náčiní, které přijde do styku se zkaženým masem, se může nakazit patogenními bakteriemi, které mohou vést k otravě jídlem u vás a vaší rodiny. Je důležité, aby zkažené syrové maso putovalo přímo do pytle na odpadky a poté do koše.

Do čeho mám dát syrové maso, abych ho zlikvidoval/a?

Syrové maso uchovávejte v původním obalu (buď v obalu z obchodu, nebo v uzavřeném sáčku). Poté jej vložte do dalšího jednorázového sáčku, například do sáčku, abyste přidali vrstvu, která zabrání odkapávání šťávy na podlahu. Jakmile je zkažené maso dvakrát zabalené, můžete ho vložit do plastového pytle na odpadky a přejít k dalšímu kroku.

Kam vyhodit zkažené syrové maso?

Zkažené maso nikdy nevyhazujte do odpadkového koše. To by vedlo pouze ke vzniku nepříjemného zápachu a škodlivých plynů. Zkažené maso vyhoďte v plastovém sáčku do venkovního odpadkového koše. Ujistěte se, že je zkažené maso v sáčku pevně uzavřeno, aby se zabránilo šíření bakterií.

Pokud se vám maso zkazí až po vytažení z původního obalu, vložte ho do sáčku do mrazničky, pevně ho uzavřete a uložte do mrazničky až do dne odvozu odpadu. Ráno v den svozu odpadu vložte maso do popelnice. Nemělo by zcela rozmrznout, než si pro odpad přijedou popeláři.

Může být konzumace syrového masa nebezpečná?

Konzumace syrového masa je nejen nebezpečná a zaručeně vám způsobí onemocnění. Navzdory tomu, co si možná myslíte, ani tepelná úprava masa neznamená, že je bezpečnější. Teplo sice bakterie zabije, ale neodstraní toxiny, které v mase zanechaly.

Šťávy ze syrového masa mohou obsahovat škodlivé bakterie, které ohrožují i vaše zdraví. Proto je důležité umýt všechny povrchy, s nimiž maso přišlo do styku, včetně lednice, mrazáku, pracovní desky, těla nebo oblečení, které máte na sobě.

Jak vyčistit mrazák, lednici nebo pracovní desku po likvidaci syrového masa?

Pokud se na pracovní desce nebo v mrazničce či chladničce nacházejí zbytky zkaženého masa, důkladně je očistěte dříve, než se jich dotknou ostatní členové domácnosti nebo než přijdou do styku s jinými potravinami. Všechny povrchy, které přišly do styku se zkaženým masem nebo jeho šťávami, očistěte mýdlem na nádobí a teplou vodou. Jakmile je dobře opláchnete, potřete je chemickým čisticím prostředkem, který dokáže odstranit zápach masa.

Při mytí jakéhokoliv povrchu, s nímž přišlo syrové maso do styku, byste měli nosit rukavice, aby se bakterie nedostaly na vaši pokožku. Kromě toho se ujistěte, že jste hadřík, který jste použili k čištění šťáv, vyprali předtím, než jste ho použili k jinému účelu.

Zkažené maso

Jak se zbavit přetrvávajícího zápachu ze zkaženého syrového masa?

Pokud maso leželo na kuchyňské lince, měl by zápach během několika hodin zmizet. Abyste proces urychlili, můžete otevřít okna a zapnout stropní ventilátory, aby se kuchyně vyvětrala. Vzhledem k tomu, že mraznička nebo chladnička je uzavřený prostor, trvá rozptýlení zápachu mnohem déle.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno