Kde si užijete tu nejlepší zimní dovolenou?

Pokud vás baví zimní sporty a věnujete se jim aktivně, potom i vás jistě netěší kvalita tuzemských sjezdovek a zimních areálů. Mnoho Čechů a nejen jich zjistilo, že zimní dovolená se dá nejlépe užít jen v Alpách. Alpská střediska totiž mohou nabídnout kvalitně upravené sjezdovky po celý den, moderní lyžařské areály bez front nebo i dlouhé kilometry perfektně upravených běžeckých tratí. Poradíme vám, kam v zimě vyrazit…

Rakousko potěší nejen dobrou dostupností

Jestliže nemáte rádi dlouhé cestování, bude pro vás ideální, pokud vyrazíte do rakouských Alp. Rakouská lyžařská střediska se mohou pochlubit moderním zařízením, takže se lyžování v Rakousku stává požitkem pro každého. Dobré je, že rakouská střediska jsou dobře dostupná z České republiky. Na svazích rakouských Alp se můžete prohánět i za čtyři hodiny jízdy autem z Prahy. Mezi oblíbená střediska patří Dachstein, Kaprun and Zell am See či Nassfeld. Těšit se zde můžete na dlouhé sjezdové tratě všech náročností.

Itálie vyjde levně!

Češi také velmi rádi jezdí do Itálie a není divu. Italská lyžařská střediska jsou známá perfektně upravenými sjezdovkami a potěší i poměrně levná cena skipasů. V Itálii se dá najít i levné ubytování v blízkosti sjezdovek. Menším mínusem je možná delší cesta – z Prahy pojedete autem zhruba 7 hodin, ale věřte, že to stojí za to. Skvělé je, že lyžování v Itálii si může užít celá rodina, protože ve střediscích dobře fungují například i školy pro začínající lyžaře nebo děti. Mezi nejpopulárnější patří střediska: Livigno, Marmolada a Tonale.

Arabba - Marmolada

Francie i pro nejnáročnější

Třetí oblíbenou destinací je Francie. Místní Alpy nabízí široké „dálnice“ a perfektní sněhové podmínky, právě proto lyžování ve Francii uspokojí i ty nejnáročnější. Francie je sice trochu vzdálenější, ale hodiny strávené na cestě vám jistě vynahradí nádherná panoramata a moderní vybavení středisek. Pokud uvažujete o Francii – zkuste oblíbená střediska Chamonix, La Plagne nebo Valloire.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno