Ke zdravému vaření potřebujete více, než jen kvalitní a zdravé suroviny

Zajímáte se o zdravé vaření? Chcete, aby vaše strava byla vyvážená, lehká, ale přesto chutná a hezky vypadala? při vaření jsou velmi důležité především správné suroviny. Ty se ale samy o dobré jídlo nepostarají. Ještě je důležité jejich zpracování a tepelná úprava. Ani nejkvalitnější suroviny ještě nemusí znamenat, že z nich dokážete uvařit skvělé a zdravé jídlo. Musíte mít ty správné recepty a hlavně kvalitní nádobí a pomůcky. Jaké například?

Není nad domácí chléb

I když v současnosti lze koupit desítky druhů chlebů nejen v klasických obchodech, ale i v obchodech se zdravou výživou, nejlepší chléb si připravíte vy sami. Sami totiž nejlépe víte, jaké suroviny vám budou nejvíce chutnat. Pečení od babiček můžete slyšet, že pečení chleba je složitou disciplínou, ale to už v současnosti není tak úplně pravda. Kvalitní pekárna na chleba se o dokonalý výsledek postará téměř za vás. Některé modely jsou schopné zvládnout i přípravu zavařenin a mají v sobě zabudovanou třeba i digitální váhu.

Robot jako univerzální pomocník

Rozhodně už dávno neplatí, že musíte mít v kuchyni desítky různých spotřebičů a kuchyňského nářadí, ať už elektrického nebo manuálního. Ve většině případů jen zabírají místo a práší se na ně ve spíži. Základem je ovšem kvalitní kuchyňský robot. Ten může být kombinací několika typů kuchyňského náčiní. Umí sekat, šlehat, hnětat, krájet, mixovat a mnoho dalších funkcí. Velmi důležité je při výběru zohlednit kvalitu provedení konstrukce a využitých materiálů.

Není trouba jako trouba

I sladké dezerty a pečená jídla mohou být zdravé. Stačí mít ten správný recept. Ale důležité je i jejich zdravé upečení. Dnešnímu trhu dominují horkovzdušné trouby. Věděli jste ale, že existuje i halogenová trouba? Ta vaří rychle, levně, ekologicky a především rovnoměrně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno