Kruhový trénink

Kruhový trénink v posilovně vám umožní procvičit během jednoho dne celé tělo. Zlepší vám také vaši fyzickou kondici a podpoří spalování přebytečných tuků na vašem těle.

Kruhový trénink spočívá v tom, že si nejprve uděláme jednotlivá stanoviště. Na každém stanovišti budeme provádět jiný cvik. Každý cvik bude také na jinou svalovou partii. Odcvičíme tedy cvik na prvním stanoviště a bez přestávky přecházíme plynulé na druhé stanoviště atd.  Počet cviků je na vás, ale je dobré aby jich bylo více než 5. Počet opakování kolečko by měl být vyšší než 4x krát, ale záleží na vaší aktuální kondici.

Kruhový trénink a jeho výsledky

Kruhový trénink není dobrý na budování svalové hmoty, tak jako klasické cvičení v posilovně. Kruhový trénink je dobrý zejména na zpevnění těla a celkové zlepšení fyzické kondice. Při kruhovém tréniku se totiž o hodně více zadýcháte než při klasickém tréninku v posilovně.

Jaké cviky vybrat pro kruhový trénink

Před tím než začněte provádět kruhový trénink se vždy asi tak 5 minut zahřívejte a pak postupně protáhněte všechny svalové partie.  Cviky na jednotlivé svalové partie můžete libovolně kombinovat. Na hrudník můžete využít rozpažky s činkami nebo lehký benčpres. Na břicho můžete zařadit zkracovačky. Na stehna dřepy a na lýtka výpony.Na ramena se hodí tlaky s činkou. Důležité je cviky pravidelně měnit, aby nedošlo ke stagnaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno