Lázně po operaci kyčle

Osoby, které mají velké problémy s kyčelním kloubem, musí podstoupit operaci. Obvykle se jedná o tzv. TEP – totální endoprotézu. Pro kýžený výsledek operace je zapotřebí nezanedbat pooperační péči, proto je nastoupení do lázní velmi důležité.

Trápí vás bolest kyčlí a lékař vám navrhl podstoupení operace? Pokud ano, po jejím provedení se rozhodně nebraňte lázeňské péči, která vám bude jistě doporučena. Mnohým pacientům se několik týdnů až měsíců, strávených v lázních, zdá příliš dlouho a odmítnou lázeňskou péči. To však může mít za následek nedostatečné rozhýbání nového kloubu a bolesti a problémy i dlouhodobě po operaci.

Totální endoprotéza kyčelního kloubu

Operace kyčle a provedení totální endoprotézy kyčelního kloubu se provádí v případě onemocnění a vzniklých vad na kyčelním kloubu. Obvykle se operace provádí při poškození úrazem nebo v důsledku artritidy či artrózy. Při takových onemocněních je bolest kyčlí velmi silná a omezuje běžný pohyb. Proto je provedení operace velmi důležité, jedná se však o poměrně náročný zákrok. Základem úspěchu provedení operace je pečlivé cvičení a rehabilitace, ale také právě pooperační lázeňská péče. Ta se předepisuje často hned několik dní či týdnů po operaci.

Průběh pobytu v lázních

Osoby bývají po operaci kyčelního kloubu přeloženy do lázní zpravidla 7. či 10. den po uskutečnění operace. Včasné zahájení cvičení a rehabilitace je zásadní, proto se pacienti do lázní vysílají tak brzy. Po dobu léčby je klient v pracovní neschopnosti. Celý pobyt je nastaven na míru konkrétnímu pacientovi a řídí se předem připraveným harmonogramem. V průběhu celého pobytu se profesionální personál lázní stará o zajištění kvalitní péče tak, aby došlo k rozhýbání kyčlí. Během pobytu pacient navštěvuje rehabilitace, které zahrnují individuální cvičení, posilování, různé typy masáží i cvičení v posilovně. Během pobytu se podstupuje také vodoléčba a plavání či cvičení v bazénu. Může se užívat také fyzikální terapie, ať už kryoterapie, parafín či elektroléčba.

Pokud operaci kyčle podstoupíte, rozhodně se nebraňte a využijte možnosti odjezdu do lázní. Existují u nás specializované lázně, které se věnují právě lidem, kteří vyžadují pooperační péči. Vhodné lázně vám doporučí váš lékař. Uvědomte si, že celý pobyt je hrazen pojišťovnou s výjimkou nízkých lázeňských poplatků. Cena takových pobytů je velmi vysoká. Proto neváhejte a do lázní po operaci jeďte.

1 komentář

  1. Ráda bych po operaci kyčle byla převezena do lázní, operace 10.5. v nemocnici Motol , prosím, co mám pro to udělat ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno