Lázně po operaci páteře

Čeká vás operace páteře nebo ji už máte za sebou? Tento typ operací je velmi náročné a rehabilitace jsou po nich velmi důležité. Po operaci páteře se doporučuje vyjet do specializovaných lázní, kde se o vás postarají a zajistí odbornou rehabilitaci.

Rehabilitace brzy po operaci

LázněS rehabilitací operovaného by se mělo začít velmi brzy po operaci páteře. Pacient musí cvičit nejprve v domácím prostředí. Už v nemocnici by ho na to měli připravit a měli by ho naučit dechové cviky a relaxační praktiky, také speciální cviky na dolní končetiny.

Součástí pooperační rehabilitace je i nácvik přesunů a samotné chůze. Rehabilitace pod rukama zkušených rehabilitačních pracovníků pak probíhají dlouhé týdny. Do lázní se pacienti posílají až k doléčení. Lázeňský pobyt pomůže operovanému zlepšit jeho zdravotní stav a doporučuje se především v případě komplikací, zbytkových obtíží nebo při potřebě dosahovat větších výkonu.

Lázně po operaci páteře

Do lázní se můžete vydat na vlastní náklady, při operaci páteře ale počítejte s doporučením lékaře a s uhrazením zdravotní pojišťovnou. Lázně jsou totiž skutečným léčebným prostředkem, ne dovolenou, jak si mnozí myslí. Pobyt v lázeňském zařízení znamená pravidelný každodenní přísný režim, cvičení podle plánu, provádění někdy až bolestivých cviků.

Lázně po operaci páteře by tak měli navštívit všichni, kteří se několik týdnů až měsíců po operaci stále necítí nejlépe. V České republice jsou lázeňská zařízení poměrně úspěšná a oblíbená, proto se jich tu nachází celá řada. Spousta z nich se specializuje právě na léčbu pooperačních stavů a onemocnění spojených s pohybovým aparátem.

Jaké lázně navštívit

V Česku se nachází řada lázní, stačí si vybrat podle odbornosti, specializace a dalších důležitých faktorů, např. vzdálenosti od vašeho domova. Do kvalitních lázní se ale vyplatí vyrazit i stovky kilometrů. Na konci pobytu byste se měli cítit odpočatí, plní energie a váš zdravotní stav by měl být výrazně lepší. Lázně po operaci páteře zpravidla páteř uvolní a zlepší její pružnost, pohyb je pak mnohem snazší. Mezi nejvyhlášenější lázně zaměřené na léčbu pohybového ústrojí patří Konstantinovy lázně u Plzně.

Jsou proslulé díky minerální vodě se zvýšeným obsahem oxidu uhličitého, který je pro léčbu páteře a pohybového ústrojí prospěšný. Oblíbené jsou také lázně v Třeboni, Darkově, Klimkovicích nebo Bohdaneči. Před výběrem konkrétního lázeňského zařízení si přečtěte jejich webové stránky a pátrejte po referencích a ohlasech. Zkušenosti předchozích návštěvníků toho o kvalitě daného zařízení mnoho napoví.

Pokud máte možnost vyrazit po operaci páteře do lázní, neváhejte a vyrazte. S velkou pravděpodobností se budete na konci pobytu lépe pohybovat a bolesti páteře se zmírní.

1 komentář

  1. Dobry den, čeká mne operace páteře, bydlím v Domazlicich. Chtěl bych se předem informovat, které lázně by byly optimální vzhledem k bydlišti a vzhledem k mému zdravotnímu problému. Na jak dlouho se lázeňská léčba doporučuje, atd. Dekuji Karel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno