Loupání vlašských ořechů

Hledáte způsob, jak na loupání vlašských ořechů rychle a čistě? Nebude to ani náročné ani obtížné, stačí použít pár chytrých triků. Pomůže vám třeba vroucí voda ale i pražení ořechů v troubě.

Připadá vám proces loupání vlašských ořechů složitý? Nechcete mít obarvené ruce na několik dní ani trávit nad touto činností celé odpoledne? Naštěstí si ji můžete trochu usnadnit. Existují hned dva způsoby, jak to udělat.

Loupání vlašských ořechů 2x jinak a snadněji

Ten první je známější. Oloupané ořechy přelijte vroucí vodou. Po 2-3 minutách sceďte a ořechy osušte papírovou nebo textilní utěrkou. Jakmile je budete mít takto připravené, oloupejte je zkrátka malým ostrým nožem.

Druhý způsob je trochu pracnější, ale zase se vyhnete loupání. A jak vypadá? Ořechy rozložte na pečící plech, potažený papírem na pečení. Poté je vložte do trouby předehřáté na 200 stupňů Celsia na dobu asi 15 minut.

Vyjměte a po mírném vychladnutí o sebe ořechy prostě třete tak dlouho, dokud slupka sama neodpadne. A pokud máte ořechů méně, můžete je místo v troubě také opéct také na horké pánvi.

Jak na snadné louskání ořechů? Pomůže slaná voda

Asi v žádné domácnosti nesmí chybět louskáček, ovšem některé vlašské ořechy jsou i na něj příliš tvrdé. V takovém případě je stačí předem namočit do slané vody a nechat je přikryté asi hodinu.

Po této době lze skořápku snadno rozloupnout malým nožem. Stačí zasunout špičku do mezery mezi oběma půlkami skořápky a zatlačit ji nahoru.

Aby se ořechy nekazily, je možné je posléze již vyloupené zavařit v troubě nebo uložit do vakuových dóz, které lze pevně a vzduchotěsně uzavřít. Ořechy by neměly být vystaveny vzduchu, protože poté v nich mohou vzácné oleje velmi rychle žluknout. Pokud si nejste jistí, za jak dlouho je zpracujete, neuškodí jim ani uložení v mrazáku. Odtud je můžete odebírat po menších porcích a prakticky ihned zpracovávat. Nepotřebují prakticky žádný čas na rozmrznutí. Pamatujte si také, že ořechy uchovávané ve skořápce mají mnohem delší trvanlivost, zvláště máte-li k dispozici spíž nebo sklep.

Jaké vitamíny a minerály mají ořechy?

Budete překvapeni, ale jejich záběr je vcelku široký. Vlašské ořechy obsahují zejména velké množství polynenasycených mastných kyselin, které pomáhají snižovat špatný cholesterol. Kromě toho jsou také bohaté na vitamíny C, E a B a samozřejmě i na železo, fosfor, hořčík a zinek. Tyto minerály společně podporují mozkové funkce, přispívají k lepší imunitě, pomáhají se soustředěním i lepší náladou. Jedna malá hrst ořechů denně vám dodá takové množství vitamínů a minerálů, jaké prakticky nikde jinde nenajdete. A přitom rostou na každé zahradě. A pokud si přivoníte k ořechovému listí, dost možná vám pomůže od špatné nálady a budete se díky němu cítit lépe? Tak co říkáte? Vyzkoušíte to?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno