Marmeláda z kiwi

Také považujete kiwi za velmi drahé a exotické ovoce, takže s radostí uvítáte, když ho v obchodě najdete ve výprodeji? Pak ho určitě nekonzumujte jen tak, ale zpracujte ho. Lahodná marmeláda z kiwi bude pro tento účel ideální.

Než však začnete s její pečlivou přípravou, musíte se seznámit s některými důležitými charakteristikami přípravy tohoto ovoce.

Jak na kiwi marmeládu

Aby byl výsledný produkt opravdu velmi chutný, vybírejte si pro její přípravu vždy jen nejzralejší ovoce. Vybrané kusy předem omyjte pod tekoucí vodou a poté zcela oloupejte. Nakonec je nožem najemno nasekejte nebo, pokud se vám do toho nechce, nastrouhejte na jemném struhadle. Poté se už pusťte do vaření zvoleného džemu podle vybraného receptu. Ukážeme vám recept na kiwi marmeládu bez vaření a na kiwi džem s citronem. S jednoduchým návodem se vám vždy povedou.

Kiwi džem s citronem

Nemáte rádi obyčejnou marmeládu? Pak ji pozvedněte na vyšší úroveň a uvařte ji s citronem. Budete potřebovat jeden citron. Ten je třeba dobře umýt a na několik minut vložit do hrnce horké vody. Poté ho nakrájejte na opravdu tenká kolečka a vložte do malého rendlíku nebo hlubší pánve. K němu přidejte asi 600 gramů nakrájeného kiwi s cukrem. Poměr by měl být půl napůl, ale sladkosti je možné částečně i ubrat. Pánev s přísadami vložte na zdroj tepla a zakryjte pokličkou.

Šikovné triky

Díky tomu se marmeláda uvaří rychleji. Plamen stáhněte na stření intenzitu. Směs vařte alespoň 40 minut. Během přípravy svůj budoucí kiwi džem s citronem občas promíchejte. Po uvaření proveďte talířkový test a poté jednoduše nalijte tekutinu z pánve do sklenic, zavíčkujte, otočte dnem vzhůru nechte zcela vychladnout.

Kiwi marmeláda bez vaření

Pokud nemáte rádi vařenou marmeládu, pak jednoduše vyzkoušejte tzv. raw marmeládu. Potřebujete k tomu jen kiwi, které prosypete cukrem, sladkost volte podle sebe. Ovoce nakrájejte a vložte do mělké misky, poté k němu přidejte cukr. Poté vše opravdu důkladně promíchejte a jednoduše 10–15 minut louhujte. Nic víc na tom není. Výslednou směs se nalijte do vhodné nádoby a umístěte se do mrazáku. Před použitím vždy část rozmrazte. Takto si kiwi marmeláda bez vaření zachová maximum vitamínů.

Arašídová zmrzlina s kiwi a banánem

Nechcete se vám vařit marmeláda, ale přesto máte chuť na jedinečný recept? Pak se vám arašídová zmrzlina s kiwi a banánem určitě zalíbí. Jeden banán rozmixujte s jednou lžící arašídového másla, jedním hodně zralým kiwi a lžící smetany.

Vložte do mrazáku a každou hodinu pečlivě promíchejte. Jedině tak bude u zmrzliny zaručena správná struktura a žádoucí jemná krémovost. Bude také po všech stránkách bezpečná. Krátkodobě lze zmrzlinu uskladnit také při teplotách -14 / -15 °, které jsou vhodné pro podávání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno