Máte doma malého sportovce? Pořiďte mu ideální výbavu

Každé dítě by mělo mít kladný vztah ke sportu a přimět ho k tomu musí hlavně rodiče. Nejlepší je dítě začít seznamovat s různými aktivitami od chvíle, kdy začalo samo běhat. Bude mít dost času se rozhodnout, čemu se bude věnovat, a vytvoří si tak lásku na celý život. Lásku, která mu pomůže žít kvalitnější život. Aby se tak stalo, nesmí sportovní zážitky nic kazit, proto musíte dbát na řádnou výbavu. Co vše pořídit a proč?

Oblečení na míru a funkční

Někteří rodiče dělají zásadní chybu, která spolehlivě dítě od sportu odradí: při nákupu oblečení myslí dopředu, takže schválně koupí kalhoty, mikinu, tričko a další o číslo či dvě větší. Důvod? Chtějí ušetřit. Jenže, děti tím trpí. Větší oblečení jim může ztěžovat pohyb a navíc se často stává i příčinou posměchu od ostatních dětí. Nedělejte to, vždy kupujte velikost, kterou právě dítě nosí. Druhou častou chybou je šetření na kvalitě. Dbejte na to, aby bylo oblečení ušito z funkčních materiálů. I děti se hodně potí, v potem nasáklém oblečení se jim určitě nebude trénovat dobře. Asi nejsložitější je vybrat boty. Opět platí pravidlo aktuální velikosti. Pozor dejte na vložku – musí být tvarovaná, aby podpořila klenbu nohy. Vždy kupujte boty určené pro daný sport. Pokud se dítě věnuje atletice, jsou lepším řešením boty kotníčkové, které snižují riziko podvrtnutí.

Malý fotbalista.

Doplňky, které se vždy hodí

Sportovní výbavu musí tvořit hned několik doplňků. Je zásadní, aby dítě mělo vždy dostatek tekutin. Určitě se mu bude líbit zdravá láhev, která se prodává v několika cool designech. Zamiluje si ji i každý rodič. Zdravá láhev je totiž vyrobena ze speciálního materiálu, který byl původně určen pro využití ve zdravotnictví. Ten je zárukou, že se z láhve neuvolňují toxické látky. Povrch má odolný proti vzniku plísní, nepojímá do sebe pachy a je vhodná do myčky. Z dalších doplňků jsou to ručník a případně i rozprašovač s vodou, aby se dítě mohlo osvěžit. Kupte také krabičku na svačinu, tu vždy naplňte ovocem či jinými zdravými dobrotami. Vhodné jsou také chytré hodinky, aby dítě mohlo samo sledovat své výkony.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno