Domů Zdravé recepty Recepty z ryb Mořský vlk v troubě

Mořský vlk v troubě

Jde o velmi oblíbenou rybu, která se na našem trhu objevuje stále častěji. Nejlépe chutná mořský vlk v troubě a my pro vás dnes máme autentický recept přímo od Jadranu, který zvládne i úplný kuchař začátečník.

Mořský vlk má chutné, bílé, šťavnaté maso bez kostí. A co je nejdůležitější, nejlépe chutná čerstvé! Takže pokud máte jen trochu možnost, vyhněte se mraženým rybám. Vsaďte na ty chlazené. Nebo si mořského vlka vlastnoručně vytáhněte z vody na nejbližší letní dovolené.

Pečený mořský vlk po jadransku

Nenechte se mýlit zemí původu – náš recept chutná nejlépe s bramborovým salátem. Rozpis je na jednoho mořského vlka – tedy porci pro jednu dobu. Množství surovin (a zejména ryb proto před vařením vynásobte počtem strávníků

Ingredience:

  • mořský vlk – jeden na osobu
  • 3-4 stroužky česneku
  • 5 – 6 polévkových lžic olivového oleje
  • cca 3/4 kg salátových brambor
  • 1 velká bílá cibule
  • 1 střední cuketa
  • 2-3 lžíce jablečného octa

Příprava vám zabere asi 60 min. Recept lze zařadit do kategorie snadné a cenově dostupné.

Postup:

Toto jídlo pochází z ostrova Rab. Nedivte se jeho rozmanitosti, vždyť stejně jak okolní ostrovy byl Rab pod benátskou, italskou a dokonce i rakouskou vládou a to opravdu po dlouhou dobu. Najdete tu tedy velké vlivy italské i nám bližší rakousko-maďarské kuchyně. V restauracích si můžete dát těstoviny v různých formách, pizzu i silně kořeněné dušené maso. Ryby jsou však vždy na prvním místě. A až si uvaříte našeho mořského vlka, pochopíte proč.

Brambory dobře umyjte a uvařte ve slupkách (aby se nerozpadly) a ještě teplé je oloupejte. Nakrájejte na kostky a přendejte do mísy. Hustě pokapejte jablečným octem, dobře zamíchejte a nechte vychladnout. Opravdu dávejte ocet na teplé brambory, tak se ho ještě část vypaří. Aplikace této suroviny na studený pokrm by vás co do štiplavé chuti nepříjemně překvapila.

Nyní nakrájejte na malé kostky cibuli a cuketu. promíchejte s bramborami. Přidejte olivový olej a podle chuti osolte a opepřete. Vložte do chladničky na minimálně hodinu

Mezitím si připravte ryby. Odřízněte břicho od ocasu k žábrám a vyjměte všechny vnitřnosti. Mořské vlky důkladně umyjte a zbavte šupin. Pro pečlivé osušení použijte suchý papírový ručník.

Rozdrťte česnek a utřete ho se solí a trochou olivového oleje. Tuto pastu naneste na předem připravené ryby a pokud možno, uložte alespoň na půl hodiny do lednice. Poté je vložte do trouby. Lze je také péct v pánvi na malém množství oleje. Obojí je otázkou asi 20 minut. Hotové pečené ryby podáváme s předem připraveným bramborovým salátem.

Náš tip: pokud nemáte cuketu, můžete ji nahradit velkým, šťavnatým jablkem. Použít lze také různé bylinky, přímo do ryb můžete vložit bazalku, petržel nebo třeba meduňku.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno