Domů Zdravé recepty Obědy Narozeninový oběd

Narozeninový oběd

Pokud chcete připravit své rodině opravdu výjimečné pohoštění, pak si vyberte ten správný recept na narozeninový oběd, který uspokojí všechny strávníky, a přitom bude působit dostatečně slavnostně.

Neznamená to ovšem, že byste jeho přípravou museli strávit celý den nebo dokonce dva. Existuje i celá řada poměrně jednoduchých, a přitom zajímavých receptů, které nejsou nijak náročné na váš čas, a přitom jsou dostatečně efektivní.

Kachní stehna na červeném víně

Pokud chystáte oběd pro dospělého oslavence, pak bez potíží vsaďte na kachnu. Skvělá bude v úpravě na červeném víně. Stačí ji upéct a vytvořit dostatečně hustou omáčku a přelít přes upečené maso. Přidejte k němu ještě knedlík a červené zelí anebo brambory a uvidíte, že budou s obědem opravdu všichni spokojeni.

Plněná prsíčka v boku

Pokud se nechcete s jídlem příliš nadřít, ale přesto hledáte něco efektivního, pak zkombinujte dvě masa. Stačí vzít kuřecí prsa a naplnit je libovolnou nádivkou. Tuto kompilaci pak vložte do vepřového boku a dejte pomalu upéct. Na talíři nebude mít tato kombinace konkurenci.

Zapečené kuřecí řízečky

Sázkou na jistotou je rozhodně i kuřecí maso. Nemusíte dělat jen klasické řízky. Stačí je lehce rozklepat, rozložit na pekáček a zalít těstíčkem, které byste jinak použili na osmažení řízečků. Pak už jen stačí maso pěkně zapéct dokřupava.

Kuřecí nugety v pivním těstíčku

Dalším dobrým tipem je výroba kuřecích nuget. Nemusíte je obalovat v klasickém trojobalu. Naopak. Lze je obalit v těstíčku a osmažit jako jednohubky. Ideální je v tomto případě pivní těstíčko, díky němuž zůstane maso krásné vláčné a šťavnaté.

Plněná sekaná ve sváteční úpravě

Vsadit ale i na jinak obyčejný recept, který speciální průpravou povýšíte na lepší úroveň. Stačí, když o klasicky připravované sekané přidáte natvrdo uvařená vajíčka a párky. Samozřejmě je možné vsadit na okurky (kyselé), proužky paprik apod. suroviny je třeba masem obalit tak, aby se nacházely ve středu. Maso už poté jen upečte doměkka a nakrájejte tak, aby byla mozaika uvnitř vidět. Uvidět, že i s takto připravenou sekanou budete mít v rámci narozeninového oběda úspěch.

Asijské plněné taštičky

Chcete vsadit na trochu té exotiky? Pak si připravte třeba taštičky z těsta wonton. Stačí smíchat 230 gramů mouky se 100-150 ml vody a solit. Výsledkem musí být absolutně vláčné těsto, se kterým se bude velmi dobře pracovat. Taštičky poté naplňte libovolnou náplní. Pokud je chcete vařit ve vodě, pak vám bude stačit 5 minut. Při vaření v páře je možné nechat taštičky pootevřené. Připravovat je však musíte 10 minut. Poté už stačit připravit jen dobré omáčky a taštičky z těsta wonton servírovat. Určitě udělají radost všem, kdo si libují v trochu exotické kuchyni. A navíc vypadají i opravdu slavnostně.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno