Odbourávání tuků: Jak spalovat tuky?

To je otázka, kterou zřejmě řeší každý, kdo by rád zhubnul a zbavil se přebytečných faldíků. Metabolismus u žen a mužů se liší stejně jako jejich představa o ideální postavě. Zatímco muži upřednostňují nárůst svalů, ženy myslí na zpevnění a vyrýsovaní. Vždy jde ale také o spalování kalorií, které jak je známo, nám zmenšují oblečení. Jak tedy spalovat tuky a čím můžete spalování podpořit?

Zvolte vhodnou aktivitu

Při hubnutí je pohybová aktivita nezbytná. Nepodceňujte svou kondici, věk ani zdravotní stav. Pohyb či sport by vám měl prospět a ne ublížit. Na prvním místě je tedy zvážení, co všechno jste schopni zvládnout. Obecně je vhodné vybrat takový sport nebo aktivitu, která je dlouhodobá.

Spalování tuků začíná zhruba po 20–30 minutách. Tělo se potřebuje nejdříve zahřát. Vhodnými sportovními aktivitami může být například jízda na kole. Nejenže pro sebe něco uděláte, ale v krásných slunečných dnech si povezete i dobrou náladu. Rovněž chůze, in-line brusle nebo běh jsou vhodnou aktivitou pro spalování tuků. V zimě se nabízí běžky. Spalování tuků je velice kladně podněcováno fyzickou aktivitou, ale rozhodně byste se u sportu neměli cítit špatně či malátně. Intenzita musí být přizpůsobena vašim možnostem a kondici. Když nemůžete, jednoduše zpomalte, zrychlit je možné vždycky. Dalším důležitým ukazatelem je tepová frekvence.

Jaká je ideální tepová frekvence?

Tepovou frekvenci si můžete spočítat na kalkulačkách dostupných na internetu nebo se poraďte s trenérem. Změřit si ji následně při sportu můžete pomocí speciálně upravených hodinek nebo testerů. Zátěž i tepová frekvence jsou důležité pro většinu cvičení, při kterých chcete spalovat tuky. Pokud patříte mezi jedince, kteří se samotni nedonutí k pohybu a navíc se venku raději opalují nebo stavějí sněhuláky, i pro vás máme pár tipů. Pokud chodíte cvičit s kamarádkou, pak může být vhodným cvičením aerobic, zumba, jumping nebo třeba power jóga. S partnerem se můžete vydat na pěkně svižnou hodinu chůze nebo také HEAT program v pohodlí fitness centra či uplavat pár temp na bazénu. Necvičíte rádi v kolektivu, ale přece jen to, že se někde na cvičení objednáte, vás přinutí lekci navštívit? I pro vás máme pár tipů na cvičení, kde budete účinně spalovat tuky. Nabízí se veslařský trenažér nebo dnes především u žen vacushape. Váš tréninkový program by měl každopádně obsahovat jak kardio cvičení, tak posilování. Tímto způsobem dosáhnete skvělých a viditelných výsledků.

S hubnutím pomohou spalovače

Je jasné, že sportovních aktivit vhodných ke spalování existuje celkem dost a že bez pohybu se tuků nezbavíme. Čím dále můžete spalování podpořit? Zdravá strava vám zajistí, že spálené kalorie a tuky, nebudete mít hned zpátky. Jídelníček je velice důležitý a vy byste jej neměli zanedbávat. Při sportu můžou spalování podpořit tzv. spalovače tuku, které zvýší činnost klidového metabolizmu jeho zahřátím. Začněte s cvičením už dnes a pusťte se vzhůru do boje s faldíky a získáním vysněné postavy!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno