Domů Výživa Léčivé rostliny Ostropestřec mariánský: dávkování jak dlouho

Ostropestřec mariánský: dávkování jak dlouho

Ostropestřec mariánský patří mezi byliny. Pomáhá zejména s lepší funkcí jater. Řekneme si o něm základní informace, ale také něco o dávkování a jak dlouho by se měl Ostropestřec mariánský používat, aby to bylo opravdu účinné.

Základní informace

Ostropestřec mariánský (odborný název Silybum marianum) je bylina, je vysoká zhruba 60 cm až 1,5 metru. Na konci Srpna dozrají jeho plody. Plodí však vždy až v druhém roce. Ostropestřec mariánský má rád při pěstování dostatek slunečního svitu. Má svůj původ až ve Středomoří. Pro léčebné účinky se využívají zejména semena.

Ostropestřec mariánský a jeho účinky na lidské zdraví

Ostropestřec mariánský má na lidské tělo velmi pozitivní účinky a to zejména na játra. Využívá se tedy při různých jaterních nemocech a problémech:

  • ztučnění jater –
  • zánět jater –
  • mononukleóza
  • EBV –
  • žloutenka –
  • cirhóza jater –
  • otravy z jedů –

Pro každého člověka je konzumace semen Ostropestřece mariánského velmi pozitivní, protože se podílí na regeneraci a posilování jater. Odborává tedy toxiny z našich jater. Na detox jater je tedy určitě správnou volbou. Můžeme zato poděkovat účinné látce silymarin.

Ostropestřec mariánský však také při dalších zdravotních problémech. Ať to jsou alergie, vyrážky, plynatost, problémy se žlučníkem, poruchy krevního oběhu, zlepšuje migrény, deprese.
Ostropestřec mariánský by se však neměl používat během těhotenství a také kojení. Neměly by ho používat ani lidé, kteří mají vysoký krevní tlak.

Ostropestřec mariánský: dávkování a jak dlouho ho užívat

Aby mohl Ostropestřec mariánský předvést svoje léčebné schopnosti, tak je nutné ho užívat delší dobu. Minimálně 3 týdny, ale lépe i několik měsíců. Využití Ostropestřece je také dobré zopakovat několikrát během roku.

Užívá se buď ve formě čaje z drcených semínek nebo přímo rozdrcená semínka Ostropestřece mariánského. Užívají se 2x denně, zhruba 20 -50 semen Ostropestřece mariánského, které pořádně rozkoušeme. Dávejte si je vždy po jídle, nejúčinější je to asi večer.
Je možné ho koupit i ve formě oleje, ale ten není tak účinný. Dále existují také tablety, kapky.

Pod článkem by časem mohla vzniknout zajímavá diskuze na téma Ostropestřec mariánský.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno