Ostružinová dřeň

Jestliže hledáte tip na to, jak si zamrazit vitamíny z ovoce na zimu a zároveň si skvěle pochutnat, určitě vám přijde k chuti ostružinová dřeň. Její příprava není nijak těžká a zvládnete ji i se základními pomůckami.

Všechny ovocné dřeně alias sorbety se vlastně připravují stejně. Někdy si jen budete muset pohrát s množstvím cukru, které definuje jejich výslednou sladkost. A samozřejmě nesmíte zapomenout ani na správný postup při mrazení. Bez něj totiž bude výsledek hrudkovitý a nepříjemný na jídlo.

Vystačíte si jen se dvěma ingrediencemi

V zásadě bude potřebovat jen ostružiny a cukr. Ovoce volte tak, aby bylo co nejzralejší. Jen takové ostružiny, které si dlouho pobyly na sluníčku a samy odpadají od stopky, jsou totiž těmi správnými pro přípravu dřeně. Všechny ostatní vám „vyrobí“ spíše kyselejší produkt, což rozhodně není nic, o co by většina strávníků stála.

Jak na přípravu dřeně

Všeobecně lže říci, že ostružiny stačí rozmixovat a přidat k nim cukr podle chuti. To však nemusí být úplně pravda. Pokud totiž chcete produkt hladký a bez zrníček, budete muset rozmixované ovoce ještě přepasírovat přes jemné sítko. Tak ho zbavíte všech nežádoucích hrubých složek.

Jakmile máte hotovo, přelijte základ dřeně do mísy a doslaďte cukrem přesně podle své aktuální chuti. Můžete samozřejmě použít i nejrůznější alternativní sladidla, pokud si chcete vyrobit fitness produkt. Skvělý je třeba březový cukr nebo erythritol – oba se v ovoci rozpouštějí opravdu skvěle.

Zamrazte a dbejte na míchání

Jakmile máte rozmícháno, zbývá už jen dřeň přesunout do vhodných nádob. Vyberte si co nejplošší mističku, kterou snadno umístíte do mrazáku. Ale pozor – nikdy dřeň nenaplňujte až nahoru, trocha místa vám musí zbýt k dobru. Bude se vám totiž hodit při míchání zmrzliny.

Jak často ovocnou dřeň míchat

Následující postup je opět stejný pro jakoukoliv výrobu zmrzlin. Připravte si dlouhou lžíci a kuchyňskou minutku. Na té nastavte půl hodiny a přesně v tomto intervalu se k mrazáku vracejte se lžíci a ostružinovou dřeň promíchejte. To provádějte co nejdéle, nejlépe až do úplného ztuhnutí. A proč se to vlastně dělá? Promícháním zajistíte, že bude dřeň zamrazena rovnoměrně a vyhnete se tak vzniku velkých krystalků, které by vám později mohly dokonce odřít jazyk.

Jak na nefalšovanou ostružinovou zmrzlinu

Ovšem pokud máte hodně ostružin, nemusíte se spokojit jen se dření. Můžete si totiž vyrobit i nefalšovanou ovocnou zmrzlinu. Na tu budete ovšem potřebovat ingrediencí trochu víc. Na 500 gramů ostružin si tak připravte asi 100 gramů cukru, pět žloutků a cca půl litru smetany ke šlehání.

Začněte tím, že žloutky utřete s cukrem. Poté do směsi přidejte smetanu, kterou jste předtím ušlehali a nakonec ostružiny. Vložte do vhodné formy a nechte zamrazit.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno