Ovocný pohár s mascarpone

Pokud přemýšlíte nad chutným a rychle hotovým pokrmem, připravte si italskou variantu oblíbeného dezertu. Ovocný pohár s mascarpone je velmi rychlý a zaručeně zachutná celé rodině. Máme pro vás šikovný recept na zdravé letní osvěžení.

Mascarpone je v dnešní době dnes velmi dobře dostupné. Jeho cena je příznivá, a pokud se vám navíc povede tento chutný italský produkt pořídit v akci, pak získáte výhodu opravdu levného dezertu, který však zároveň po všech stránkách uspokojí vaše chuťové pohárky.

Co budete k přípravě receptu potřebovat

Připravte si vše co nejčerstvější, aby byl výsledek co nejchutnější. A pro co sáhnout do lednice?

Ingredience:

  • 300 gramů ovoce
  • 250 gramů mascarpone
  • 250 ml smetany ke šlehání
  • 1 polévková lžíce moučkového cukru
  • 2 polévkové lžíce citronové lžíci
  • 1 polévková lžíce medu
  • 1 polévková lžíce kakaa
  • jeden balíček vanilkového
  • na ozdobu máta a ovoce

Připravte si vše na jednu hromádku a postupujte podle následujícího návodu.

Začněte přípravou čerstvého ovoce

Ovoce dobře opláchněte. Pokud je mražené, nechte ho nejdříve rozmrazit a okapat. Šťávu samozřejmě zachyťte, bude se vám hodit třeba na přípravu míchaných nápojů apod. Ovoce dobře pocukrujte. Řiďte se použitým druhem. Rybíz budete muset sladit více než kupříkladu maliny.

Pokračujte přípravou mascarpone

Do misky vložte mascarpone a rozmíchejte ho s medem, kakaem a pomerančovou šťávou. Pokud chcete pohár dvojbarevný, pak kakao přimíchejte jen do jedné poloviny krému. Ušlehejte šlehačku, rovněž vmíchejte do mascarpone a ušlehejte dohladka. Alternativou je také vytvoření třetího druhu krému, který ochutíte citronovou šťávou a vanilkovým cukrem.

Jak na vrstvení pohárů

Vždy začněte vrstvou ovoce, na ni položte mascarpone a takto pokračujte, dokud nenaplníte celou sklenici. Končit byste měli vrstvou mascarpone. Pokud máte více krémů, střídejte je, aby se chutě dokonale prolnuly. Horní stranu poháru pak můžete ozdobit ovocem a lístky čerstvé máty.

Jak pohár s mascarpone vychladit

Byla by však chyba servírovat tuto pochoutku hned. Naopak. Pokud jí dopřejete dostatek času k vychlazení a rozležení, bude výsledek ještě lepší. V lednici by si tak tento dezert měl pobýt minimálně dvě hodiny. Ovšem mnohem lépe uděláte, pokud ho tam necháte přes noc. V takovém případě však čerstvé ovoce a mátu na ozdobu pokládejte navrch až těsně před servírováním.

Dobré tipy pro přípravu a servírování

K pohárům se vyplatí přikládat dlouhé lžičky, aby bylo možné pohodlně vyjíst ovoce i ze samotného dna sklenice. Mascarpone lze dozdobit také kakaem nebo třeba toppingem. Naopak nedoporučujeme skořici, nebo jen v minimální množství. Ta totiž částečně neutralizuje funkci chuťových pohárků, takže byste si ovoce a mascarpone nevychutnali zdaleka tak, jak byste chtěli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno