Pohyb a trénink mozku v jednom: Při kterých aktivitách tohle zažijete?

Kombinace, pro kterou se velice často špatně hledá využití. Většinou jsou pohybové záležitosti více fyzického charakteru, přičemž se při intelektuálních aktivitách moc nezapotíte. Existují ale takové populární druhy zábavy, které v sobě nutně snoubí obě dvě tyto aktivity. A dnes si rovnou dvojici z nich představíme.

Únikové hry vás nenechají vydechnout v žádném slova smyslu

Zajímavá a poměrně dost mladá zábava – to je úniková hra. Jedná se o intelektuální zábavu, při které se snažíte rozklíčovat tajemství ukryté v jednom pokoji či více místech a uniknout tak z celé hádanky. U toho se ale zároveň může stát, že budete při řešení některých specifických úkolů potřebovat použít i trochu pružnosti či fyzické síly.

úniková hra

Výhodou, kterou vám únikové hry nabízí, je jejich ohromná rozmanitost. Můžete si totiž vybírat různě zaměřené hry. Některé jsou spíše zábavné, jiné dokonce i lekavé a hororové. Prostředí mohou být inspirována knižní tvorbou a velice často dokonce i filmovou tématikou. Další výhodou je, že si můžete jak intelektuální, tak fyzickou úroveň vždy najít. Každá úniková hra totiž mimo jiné obsahuje i popis, ve které lze najít její kompletní obtížnost.

únikovka

Zkoušeli jste někdy paintball?

Únikové hry většinou zaměstnají více mysl než fyzickou stránku. Naopak paintball je na tom přesně obráceně. Při paintballu potřebujete rozhodně přemýšlet o každém vašem tahu, i o všech tazích týmu. Arény jsou většinou řešené tak, ať před přesnou střelbou dokáže vyhrávat především dobrá taktika. To ale nemění fakt, že je paintball především fyzickou zábavou. Rychlé přesuny, schovávání za překážkami a i střelba jako taková, vyžadují dostatek fyzické kondice. A při promyšlení každého vašemu tahu, se stává paintball zároveň i komplexní aktivitou.

V dnešní době si už můžete vybírat z nabídky vícero paintballových hřišť. Zahrát si lze ve venkovních, ale i vnitřních arénách. Velice oblíbenou hrou je speedball, který se hraje na profesionálním hřišti ve formátu světové ligy NXL.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno