Silné pálení v krku

Silné pálení v krku je hodně nepříjemný zdravotní problém. I vy byste měli vědět, že tento projev může poukazovat na celou řadu nemocí a to včetně rakoviny. Určitě tedy není vhodné ho přehlížet a léčit doma. V tomto článku se dovíte, jak vlastně silné pálení v krku vzniká, poradíme, jak ho můžete efektivně mírnit a samozřejmě vám prozradíme, na co vše může poukazovat.

Jak pálení v krku vzniká

Pálení v krku nikdy nevzniká bez příčiny. Za jeho vznikem zpravidla stojí zánět sliznice krku. Zánět, bakterie či infekce dráždí citlivou sliznici a to se projevuje právě intenzivním pálením. Pálení se může objevit náhle, ale i postupně. Horší zpravidla bývá, pokud je příčinou bakterie, v tomto případě se také hůře a déle léčí.

Na co vše může silné pálení v krku poukazovat?

Typické je pro bakteriální a infekční nemoci. Téměř ve sto procentech případů je doprovodným projevem angíny. Objevuje se také u mononukleózy. Na tuto nemoc je třeba si dát obrovský pozor, je totiž velmi vážná a její problém je ten, že v počátečním stádiu hodně podobá angíně. Objevuje se také u pálení žáhy. Příčina může být ale i mnohem závažnější. Pálení v krku a zhoršené polykání může totiž být i příznakem rakoviny ústní dutiny, která se častěji vyskytuje u mužů nad 40 let věku. Mezi její rizikové faktory patří například kouření a pití alkoholu.

Jak si od pálení v krku rychle ulevit?

V první řadě je určitě nutné, abyste navštívili vašeho lékaře. Ten by měl odhalit příčinu a poté doporučit léky. Od pálení si poté můžete ulevit například i pomocí bylinek. Skvěle zabírá například šťáva z cibule a medu. Stačí rozmačkat jednu menší cibuli se lžící medu a poté pravidelně užívat po lžičkách. Na zklidnění sliznice pomáhá také odvar z heřmánku nebo meduňky. Ulevit může také teplý či naopak studený zábal. Všechny tyto pomáhají i mírnit bolest v krku při polykání. Někteří lékaři například doporučují i konzumaci zmrzliny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno