Správný bazén pro milovníky plavání

Víte, o čem všem mluvíme, když řekneme „benefity plavání“? O obrovském množství velice příznivých dopadů na stránku fyzickou, no na tu psychickou neméně. Ne nadarmo se o plavání říká, že je to jeden z nejúčinnějších sportů pro hubnutí v každém věku a zároveň vyvíjející nejmenší zátěž pro tělo, zejména pro klouby? Vždyť i mnohé rehabilitace se provádí ve vodě.

Jaké jsou tedy příznivé účinky plavání pro lidské tělo jmenovitě? Začněme tím, co už bylo řečeno – nezatěžuje klouby. Právě z tohoto důvodu se mohou tomuto sportu věnovat malí, velcí, tlustí, tencí, sportovci i důchodci. Zadruhé, plavání jakožto sport velmi příznivě působí na naši psychiku. Uvolňuje a díky vyplavujícím se endorfinům navozuje příjemný pocit během i po plavání. Během toho posilujete celé tělo; nejvíce očividně ruce, ale vodní prostředí klade tělu nenásilný odpor, na které tělo není zvyklé – a tak zapojuje všemožné svaly, aby si na to zvyklo. Zkoušeli jste někdy plavat ráno? Stačí půlhodinka, a váš den je mnohem lepší. Že nemáte kde? To se dá velmi snadno vyřešit. Navštivte http://www.bazeny.cz/ a jen si vyberte.
Pokud se vám koupě bazénu zdá jako drahá záležitost, můžeme a nemusíme s vámi souhlasit. Je pravda, že počáteční investice do vlastního bazénu může být vysoká, nicméně je to investice jen do vašeho zdraví. Ne vždy si najdeme v našem každodenním programu čas na zasloužený odpočinek. Když si však každý den vyhradíme alespoň tu půlhodinku na lážo-plážo plaváníčko v bazénu, hned mám i ze sebe lepší pocit a i ta práce nám jde více od ruky. Můžete si však vybrat takový bazén, který vyhovuje jak vašim potřebám, tak vaší peněžence. A to samé i s bazénovou chemií a příslušenstvím.
Bazénové příslušenství můžeme rozdělit do několika kategorií, nýbrž pro „laiky“ stačí rozdělení na „nutné“ a „méně potřebné“. Ten, kdo do bazénu a jeho příslušenství nechce tolik investovat, si vybere jen nějaké schůdky a třeba nějaký levnější filtr. Ti, kteří si však na svém bazénu budou chtít nechat záležet, si přiobjednají třeba bazénový vysavač. Anebo si ho nechají rovnou zastřešit. Nechte si ve všech ohledech poradit od odborníka, na to přeci jsou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno