Sýrová omáčka na těstoviny

Dáváte si sýrovou omáčku na těstoviny v restauraci? A domů si ji kupujete instantní v sáčku, protože si říkáte, že je moc složitá? Není! Ukážeme vám, jak si sýrovou omáčku na těstoviny připravit doma. A hned v několika variacích.

Recept na sýrovou omáčku na těstoviny není vůbec složitý. Potřebovat budete oblíbené sýry a smetanu.

Sýrová omáčka na těstoviny s nivou

Jestliže máte rádi nivu, vyzkoušejte tento recept na sýrovou omáčku na těstoviny. Potřebovat budete olej, cibulku, smetanu, nivu.

Těstoviny si dejte vařit a mezitím si na pánvi rozpalte olivový olej, přidejte nasekanou cibulku a smažte ji dozlatova. Pak přidejte smetanu a nakrájenou nivu. Sýrovou omáčku míchejte, dokud se sýr pěkně nerozpustí. Pak sýrovou omáčkou přelijte těstoviny, ozdobte bazalkou a podávejte.

Sýrová omáčka na těstoviny s hermelínem

Na tuto sýrovou omáčku na těstoviny budete potřebovat olej, cibulku, smetanu, hermelín. Na pánvi zpěňte cibulku, přidejte smetanu a hermelín. Sýrovou omáčku na těstoviny míchejte, dokud se hermelín nerozpustí.

Sýrová omáčka na těstoviny express

Tuto sýrovou omáčku na těstoviny oceníte, pokud doma nenajdete žádný sýr, kromě toho měkkého. Na pánvi zpěňte cibulku, přidejte smetanu a několik trojúhelníčků měkkého sýra. Sýrovou omáčku míchejte, dokud se sýr nerozpustí.

Sýrová omáčka na těstoviny: Dejte jí šmak

Obyčejné sýrové omáčce na těstoviny dají opravdový šmak sušená rajčata. Jednoduše je pokrájejte na kousky a přimíchejte do sýrové omáčky. Podobně to můžete provést třeba s kapary nebo olivami.

Do sýrové omáčky na těstoviny můžete samozřejmě také přidat orestované kuřecí, vepřové nebo hovězí maso. Využít můžete i listový špenát nebo rukolu. Variací na sýrové omáčky na těstoviny je mnoho. Fantazii se meze nekladou a záleží jen na vás, jaká sýrová omáčka na těstoviny se u vás stane favoritem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno