Těsto na pizzu bez droždí

Máte rádi domácí křupavou tenkou pizzu, ale nechce se vám čekat na kynutí těsta? Přinášíme vám jednoduchý osvědčený recept na těsto na pizzu, na které nebudete potřebovat droždí.

Pizza patří mezi celosvětově nejznámější a nejpopulárnější pokrmy vůbec. Ačkoliv v domácích podmínkách jen těžko napodobíte originální italskou pizzu, pečenou v kamenné peci, přesto si můžete chutnou variantu připravit doma. Nejjednodušším a nejrychlejším řešením je nákup chlazeného listového těsto, již vyváleného a nachystaného na přípravu pizzy. Pokud máte jen trochu času, dejte přednost vlastní přípravě pizza těsta, které bude ve výsledku mnohem nadýchanější a chutnější. Pojďme si představit náš oblíbený recept na těsto na pizzu bez droždí.

Ingredience

Pro přípravu těsta na pizzu bez droždí budete potřebovat 0,5 kg mouky, 1 vejce, 150 ml vody, 100 ml mléka, 5 polévkových lžic oleje, půl balíčku prášku do pečiva a špetku soli. Z uvedeného množství ingrediencí připravíte dvě velké tenké pizzy. Na těsto můžete pokládat ingredience podle chuti a připravit si pizzu na rajčatovém i smetanovém základě. Jedna z výhod přípravy pizzy spočívá právě v tom, že si ji každý připraví podle svých chutí a preferencí.

Příprava těsta

V první řadě je třeba těsto na pizzu bez droždí připravit. Smíchejte mouku, sůl a kypřící prášek a do sypké směsi pomalu nalévejte vodu, mléko a olej. Následně promíchejte a hněťte, dokud nevytvoříte jemné a poddajné těsto, které má tendenci se při natažení opět smrskávat.

Válení a pokládání surovin

Pokud máte těsto na pizzu krásně vypracované, můžete se pustit do samotného válení. Těsto si rozdělte na dva díly, ze kterých zpracujete dvě pizzy. Je na vás, jaký tvar pizzy budete péci. Máte-li speciální plech či kámen na pizzu, volte klasický kulatý tvar. Pokud budete pizzu péci na běžném obdélníkovém plechu, vyválejte pizzu do tvaru obdélníku. Pizza musí být vyválená rovnoměrně, musí být tenká a po okrajích může být malinko tlustší. Na rozválenou pizzu můžete klást libovolné ingredience. Nezapomeňte na koření a bylinky. Nakonec můžete pizzu potřít rozšlehaným vajíčkem. Pečte v troubě na teplotou 200 °C po dobu cca 15 minut.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno