Vše pro zdravý spánek

Zdravý spánek je pro nás velmi důležitý, a proto bychom měli udělat vše proto, abychom si ho mohli dopřávat. Podstatné je mít kvalitní postel a matraci, ale nepodceňujte ani další aspekty.

Mějte kvalitní postel

Chcete i vy podpořit svůj zdravý spánek? Začněte výběrem správné postele. Volte postel z kvalitního materiálu a dostatečných rozměrů. Délkou by vám měla stačit, abyste pohodlně natáhli nohy, ale i výška je důležitá. S matrací by měla mít kolem 50 cm. Starší lidé upřednostní o něco vyšší postel, díky které se jim bude dobře vstávat.

Sladký spánek

Nepodceňujte ani výběr matrace

Výběr postele je důležité, ale bez kvalitní matrace by investice do ní byla zbytečná. Proto se soustřeďte i na matraci. Jakou vybrat? Určitě zapomeňte na ty nejlevnější, které jsou nepohodlné a ráno po probuzení vás z ní akorát bolí záda.

Při výběru matrace berte v potaz její materiál. Oblíbené jsou matrace ze studené pěny, viskoelastické pěny, líné pěny atd. Jejich výhodou je, že se přizpůsobují anatomii těla. Z dalších materiálů si ještě uveďme latex, bio pěnu, antibakteriální pěnu, pružinové matrace atd.

Kromě druhu matrace (důležité je volit i s ohledem na rošt, který je neméně podstatný) by vás měla zajímat její tvrdost. Záleží na tom, co vám je pohodlné. Matraci byste si totiž měli vyzkoušet. Volte ji také podle své váhy. Spadáte-li do vyšší váhové kategorie, bude pro vás vhodná spíše tvrdší matrace.

Matrace dále vybírejte s ohledem na věk, zdravotní stav, podle výšky jádra a samozřejmě také na vaše finanční možnosti.

Co je ještě důležité pro zdravý spánek?

A co ještě podpoří váš zdravý spánek? Spějte v dobře větrané místnosti a nenechte se rušit vnějšími vlivy a dobré je také nemyslet před spaním na problémy a nestresovat se. Nechoďte spát s plným žaludkem a bezprostředně před ulehnutím na lůžko nesportujte, a pokud možno se ani nerozčilujte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno