Yucca účinky

Yucca je palma původem z pouští Severní a Jižní Ameriky, která se v dnešní době stává stále více a více populární pro své čistící a detoxikační účinky. Přitom na základě empirických poznatků už indiáni si yuccu cenili pro její blahodárné léčivé účinky.

Výtažky z yuccy totiž obsahují přírodní enzymy, antioxidanty, saponiny, sitosteroly a mnohé jiné účinné látky působící blahodárně na lidský organismus. Yucca má léčivé účinky především díky vysokému obsahu saponinů. Tyto látky nacházejí stále větší uplatnění především při léčbě chorob srdce a kardiovaskulárního systému. Yucca dokonce obsahuje největší koncentraci saponinů ze všech rostlin (a to až 30 %).

Nejznámější je vliv yuccy na cholesterol přijímaný stravou. Sitosteroly a saponiny obsažené v yucce totiž cholesterol vážou ve střevě, zabraňují tak jeho vstřebávání a zvyšují tím jeho odpad ve stolici. Takto mohou uvedené přírodní látky přispět ke snížení hladiny cholesterolu v krevním séru a druhotně chránit stěny cév před jejich poškozením. Tento preventivní účinek podporují i další prospěšné látky obsažené v yucce – přírodní antioxidanty.

Dalším léčivým účinkem yuccy je to, že váže škodlivé látky – kontaminanty, čímž se zabraňuje jednak jejich průniku do organismu, a hlavně také hromadění v těle. Zároveň yucca pomocí močopudných účinků podporuje vylučování škodlivých látek z těla, a tím zabraňuje toxickému působení těchto látek v organismu.

Yucca pomáhá zejména:

* Detoxikovat a čistit organismus,
* Snižovat hladinu cholesterolu,
* Čistit trávicí soustavy a cévy, upravovat trávení,
* Aktivovat a regulovat vylučovací pochody,
* Uvolňovat ztuhlé klouby,
* Snižovat stres atd.

Je ale třeba upozornit na skutečnost, že užívání extraktu z yuccy může být spojeno s negativní stránkou procesu detoxikace. V prvních dnech užívání tohoto přírodního čističe organismu se člověk může cítit ospale a unaveně, může mít zhoršené odkašlávání či bolesti kloubů a hlavy, yucca bude také s největší pravděpodobností působit projímavě. Tyto stavy jsou spojeny s rozpouštěním toxických usazenin, a jejich vyplavováním z organismu.

Vzhledem k potřebě vyplavit uvolněné toxiny z těla je zcela zásadní dodržovat zvýšený pitný režim (min. 1,5 – 2 litry tekutin denně). Po detoxikaci, která by měla trvat i několik týdnů, by se měla zlepšit pohyblivost kloubů, upravit se hladina krevního tlaku a cholesterolu a mělo by se rovněž zlepšit celkové vstřebávání živin. Detoxikace může pozitivně ovlivnit také diabetes 2. typu, žaludeční vředy a další zdravotní problémy.

Vedlejší účinky yuccy nejsou známy, a proto se jí při přiměřeném dávkování nemusíte obávat. Je zcela netoxická a vhodná i pro těhotné a kojící ženy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno