Začínáme jezdit na longboardu

Longboard už rozhodně na českém trhu není žádnou novinkou, ale jeho popularita neustále stoupá. Tento produkt, velmi podobný populárním skateboardům, si oblíbili zákazníci mnoha generací, nehledě na pohlaví. Longboard je delší a širší skateboard s odlišným provedením desky a širšími kolečky. Zaujal longboard i vás a chtěli byste si ho pořídit a začít na něm jezdit? Co vás čeká na začátku a jak vlastně na longboardu jezdit? Na to se podíváme.

Pro začátečníky větší longboardy

Longboard je nabízen v mnoha velikostech. Důležitá je zejména jejich délka. Pokud s jízdou na longboardu skutečně chcete začít a nemáte příliš zkušeností ani s jízdou na skateboardech, rozhodně je vhodné vybrat větší model. Délky longboardů jsou udávány v palcích. Ideální velikost pro začátečníky je 42 nebo 43 palců. Čím více se budete v jízdě zlepšovat, tím menší prkna budou vyhovovat. Na delších a větších longboardech se mnohem snáze drží stabilita.

Základní pohyb

Základní pohyb na longboardu je odrážení. Stejně tak jako u skateboardu nebo koloběžky. Jedna noha na ploše a druhou se odrážet. Možná vám chvilku bude trvat, než se naučíte správně držet rovnováhu. Stojnou nohu se snažte vždy mít na středu. Specifikem longboardů je i možnost dalšího pohybu. Můžete jet, i když máte obě nohy na prkně. Stačí přenášet váhu pohybem ze strany na stranu. Vyvinete kinetickou energii a budete tak roztáčet kolečka longboardů, aniž byste se dotýkali země. Nesmíte ale čekat, že vám to půjde hned první den. Je potřeba se s longboardem důkladně seznámit a naučit se pracovat s těžištěm a rovnováhou.

Bezpečnost je základ

Díky měkčím kolečkům je na longboardech mnohem pohodlnější i přejíždění delších vzdáleností. V mnoha případech ve městech slouží longboard jako přibližovalo na autobus nebo do práce. Vždy je zapotřebí myslet na bezpečnost. Základním vybavením by vždy měla být alespoň helma, ideálně doplněná o chrániče loktů a kolen.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno