Začněte s kašlem bojovat včas

Říká se, že pokud člověk sportuje, má vyšší imunitu. Na druhou stranu sportovci obvykle tráví více času venku i za špatného počasí, a tak přijdou k nachlazení daleko snadněji. Každý výpadek tréninku je ale znát, proto je zapotřebí s nachlazením bojovat hned od začátku. Jak si rychle poradit s kašlem?

Čím dříve začnete s léčbou, tím rychleji se s nachlazením vypořádáte. Je dobré se na pár dní vzdát tréninků, nebo aspoň těch venkovních, raději si lehnout do postele s dobrou knížkou či filmem a odpočívat. Abyste se vyléčili, je dobré se řídit následujícími radami.

Přijímejte hodně vitamínů a dodržujte pitný režim

Při nachlazení je tělo oslabené, a o to více mu potřebujete dodávat energii a vše, co potřebujte. Dodržujte pitný režim, dostatkem tekutin odplavíte bacily. Klidně si kupte nějaký ovocný džus, tím zároveň doplníte do těla vitamíny. Dále je dobré pít čaj, chybu však neuděláte ani s obyčejnou vodou.

Zároveň si dopřejte ovoce, nejlepší bude pomeranč, který obsahuje hodně vitaminu C. Dále se doporučuje poctivý vývar, ten organismu dodá sílu.

Nemoc

Správně diagnostikujte svou potíž

Ono se řekne kašel… Jenže druhů kašle je mnoho. Nemusíte být zrovna doktor, abyste je od sebe rozeznali – tedy aspoň ty základní. Každý člověk by měl být schopen rozlišit suchý a vlhký kašel. Ten první se projevuje drážděním v krku, hodně vás vyčerpává a bývá typický zejména v počátečních fázích nachlazení. Později zpravidla přechází v kašel vlhký, který se projevuje silnou tvorbou hlenu.

Na oba typy kašle se používají jiné léčebné prostředky, proto je tak důležité je od sebe odlišit. Nejspíš to po vás stejně budou chtít vědět, až se vydáte do lékárny.

Vydejte se pro pomoc do lékárny

Samozřejmě je možné vyléčit se i podomácku s využitím nejrůznějších babských rad, nicméně s největší pravděpodobností to bude trvat daleko déle, než kdybyste se vydali hledat pomoc do lékárny. Pokud nemáte žádný osvědčený produkt, o němž byste věděli, že pomůže, popište lékárnici své potíže, jistě vám něco doporučí. Časem přijdete na to, co vám vyhovuje. A jestli se ptát nechcete, sáhněte v případě vlhkého kašle třeba po Ambrobene.

Produkty Ambrobene vám jistě budou vyhovovat, jelikož jsou dostupné v několika variantách, a to jako kapky, tablety, tvrdé tobolky či sirup. Tobolky nebo tablety se budou líbit zejména dospělým lidem, prášek prostě spolknete kdekoliv. Naopak pro děti volte raději Ambrobene sirup, který jim lze nakapat i do šťávy. Produkty rozpouští hlen, usnadňují vykašlávání, zklidňují podrážděné průdušky, zvyšují imunitu dýchacích cest a podporují průnik antibiotik. Léčit s nimi suchý kašel je hloupé, při vlhkém vám ale zcela jistě pomohou.

Především je důležité začít s léčbou co nejdříve. Jaký způsob si vyberete, je na vás. Kterýkoliv z nich je totiž lepší než nic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno