Zápach z úst po česneku

Česnek je skvělým pomocníkem při boji s nemocemi a díky své výrazné chuti dodá ráz mnoha pokrmům. Po konzumaci česnek vás však může trápit nepříjemný zápach. Co udělat, aby zápach z úst po česneku rychle odezněl? Známe pár tipů.

Česnek patří mezi silně aromatickou potravinu, která po konzumaci způsobuje výrazný zápach z úst. Mnozí se tak česneku nebo cibuli preventivně vyhýbají, když ví, že mají mít schůzku s přáteli, rodinou, partnerem nebo jinou významnou osobou. Co ale dělat, když si během dne pochutnáte na česnekové pomazánce nebo polévce a nečekaně se musíte s někým potkat? Pouhé vyčištění zubů obvykle vůbec nepomůže. Existuje však řada dalších způsobů, jak se nepříjemného zápachu z úst po česneku zbavit.

Zápach z úst po česnekuVypijte plnotučné mléko

Potřebujete se zápachu z úst po česneku zbavit co nejrychleji? Už naše babičky věděly, že nepříjemný zápach z úst vyřeší sklenice mléka. Aby byl účinek co nejlepší, pochutnejte si na mléce plnotučném, případě vypijte rovnou několik doušků smetany. Tuk na sebe totiž váže pachy, a tak čím více jej mléko obsahuje, tím bude efekt silnější. Napijte se mléka a než jej spolknete, alespoň půl minuty jej převalujte v ústech. Snažte se jej dostat do všech zákoutí ústní dutiny – pod jazyk, kolem dásní i mezi zuby. Uvidíte, že zápach z úst po česneku bude mnohem mírnější a po pár douškách možná zcela vymizí.

Rozkousejte několik zrnek kávy

Mezi další potravinu, která na sebe váže pachy, pohlcuje vlhkost a sama o sobě je aromatická, je káva. Zápach z úst po česneku zmírníte snadno – stačí rozkousat pár zrnek kávy a chvíli je „žmoulat“ v ústech. Chuť zrnek není nijak nepříjemná, kávový dech pak po chvíli odezní spolu s dechem česnekovým.

Bylinky pro svěží dech

Bylinky jsou při boji proti zápachu z úst mocným pomocníkem, a to i v případě silného kalibru v podobě česneku. Ne nadarmo se v hamburgerech kromě cibule objevuje i petrželka a hořčice. Tyto potraviny totiž aroma cibule (stejně tak i česneku) neutralizují. Proti zápachu z úst pomáhá také máta, tymián nebo meduňka. Byliny můžete přežvykovat čerstvé, stejně tak si z nich můžete připravit výluh nebo kloktadlo.

Zápach z úst po česneku přebije kvalitní čokoláda

Máte rádi čokoládu? Pak spojte příjemné s užitečným. Stačí několik dílků vysokoprocentní čokolády a zápach z úst po česneku bude pryč. V ústech vám zůstane jen příjemná chuť kakaa. Kvalitní čokoláda má navíc blahodárné účinky na lidský organismus, podporuje nervovou soustavu a pomáhá zmírnit stres.

Pro zmírnění zápachu z úst nemusíte používat drahá kloktadla, ústní vody nebo speciální osvěžovače dechu. Stačí, když sáhnete po potravinách, které máte doma. Sami si vyzkoušejte, jestli na vás nejlépe působí mléko, káva, bylinky nebo čokoláda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno