Cviky po porodu

Většina žen se chce po porodu dostat do původní kondice. Téměř vždy přibere nějaké to kilo a snaží se dostat na původní hodnotu. Cvičení po porodu vyžaduje jistá specifika, ovšem je ze zdravotního hlediska bezproblémové a dokonce i doporučované. Jaké cviky po porodu zvolit a jak ke cvičení přistupovat?

Kdy začít cvičit

Jednou z nejčastějších otázek je, kdy vlastně může žena po porodu začít cvičit. Mnohé ženy potěšíme, protože mohou začít cvičit prakticky ihned po porodu, ovšem pozvolna. V době šestinedělí by ženy měly cvičit jen velmi jednoduché cviky a doporučené cviky na vrácení dělohy zpět, vhodné jsou také cviky, které se doporučují pro těhotné ženy. Po šestinedělí je možné pomalu zvyšovat intenzitu a zapojit další cviky. Co je však velmi důležité, že žádné cviky, které žena po porodu vykonává, nesmí bolet. Pokud ucítíte bolesti, se cvikem okamžitě přestaňte a vyhledejte jiný, vhodnější a bezbolestný cvik. Cvičení po porodu také vyžaduje vytrvalost, není dobré to s intenzitou přehánět, ale cvičit pravidelně a dlouhodobě. Je třeba si uvědomit, že celých devět měsíců se kůže natahovala a nemůže se do původního stavu vrátit během chvilky.

Cvičení po porodu

Existují cviky, které jsou pro ženy po porodu vhodná jak z hlediska zdraví, tak hubnutí. Je třeba si také uvědomit, že cílem cvičení není jen zhubnout, ale také zpevnit své tělo a nabrat sílu. Níže přinášíme několik cviků, které jsou pro ženy po porodu ideální.

Sklápění těla

Jedním z oblíbených a současně účinných cviků je tzv. sklápění těla. Pro tento cvik budete potřebovat pevnou podložku. Posaďte se na ni, skrčte kolena tak, aby byly vaše chodidla na podlaze, ruce si položte na hrudník. V takové poloze se snažte spouštět hrudník dozadu k podložce, současně s tím po podložce natahovat kolena. Jakmile budete v poloze, kdy budete na podložce ležet, vracejte hrudník i kolena do původní polohy. Vše plynule a pomalu, několikrát opakujte.

Houpání s dítětem

Spojte dvě činnosti – posilování a hraní si s dítětem. Opět použijte podložku a lehněte si na ni, uvolněte se. Pokrčte kolena a posaďte si na ně své dítě. Natáhněte ruce a chytněte jej pod pažemi. V takové poloze zpevněte tělo a pokuste se zvednout hlavu a vytvořit jakousi pomyslnou houpačku. V takové poloze houpejte se svým tělem střídavě dopředu a dozadu.

Zkracovačky

I zkracovačky jsou vhodné pro ženy po porodu. Lehněte si na záda, skrčte nohy a dejte si ruce za hlavu. V takové poloze zvedejte svůj hrudník, současně s tím také jednu nohu, tu držte ve skrčené poloze. Vaše bedra musí zůstat pevně na podložce. V horní poloze zkuste setrvat několik vteřin a vrátit se do původní polohy. Několikrát opakujte.

Jízda na kole

Nemáme teď na mysli jízdu na kole v pravém slova smyslu, ale jeho simulace. Stejně jako u předchozích cviků i zde budete potřebovat podložku, na kterou si lehnete. Zvedněte bradu, s tím i nohy a vykonávejte pohyb podobný šlapání na kole.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno