Dančí maso

Zvěřina patří z hlediska výživových hodnot mezi nejlepší druhy masa. Z hlediska kvality patří dančí maso mezi naprostou špičku. V našich končinách je ale poměrně luxusním typem zvěřiny, který se na našich stolech neobjevuje každý den. Jaké je dančí maso a jak jej připravovat?

Dančí maso

Dančí maso pochází z daňka evropského, který patří mezi nejstarší druhy divoké zvěře u nás. Daněk se u nás příliš neloví, nejčastěji se pro maso chová přímo na farmách. Dančí maso vyniká tmavou barvou s výraznou chutí. Je šťavnaté a voňavé, právědaněk proto si získalo oblibu i mezi největšími gurmány.

Jaké je dančí maso

Chtěli byste si pochutnat na zvěřině vysoké kvality? Neváhejte a sáhněte po dančím masu. Je plné šťávy, voní, má krásnou červenohnědou barvu, která zaujme na první pohled. Dančí maso je křehké a obsahují jemná vlákna. Při správné úpravě se krásně rozpadá a nevysušuje se. Konkurenční srnčí maso je v tomto ohledu trochu pozadu, jelikož neobsahuje tolik tuku a někdy se vysušuje. Pokud je pro vás srnčí maso příliš suché, dančí si zamilujete.

Dančí maso a obsah látek

Dančí maso je stejně jako ostatní druhy zvěřiny zdraví prospěšné. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, samozřejmě i vysoký obsah bílkovin. Zmiňme alespoň vysoký obsah železa, zinku nebo vitamínů B. Dančí maso a další zvěřina jsou známy také pro příznivý vliv na imunitní systém a regeneraci buněk. Pokud chcete udělat něco pro své zdraví, čas od času si na zvěřině pochutnejte. Vždy však sáhněte jen po mase od ověřeného dodavatele, které prošlo pečlivou veterinární kontrolou.

Využití jednotlivých částí dančího masa

Z daňka evropského se využívá spousta částí. Často se setkáte s kýtou a hřbetem z daňka. Tyto druhy masa jsou ideální k pečení vcelku, ale také grilování nebo smažení. Z daňčího masa se velmi často připravuje chutný zvěřinový guláš. Pro jeho přípravu se obvykle používá bok. Při přípravě zvěřina se používají výrazné typy koření, od jalovce po bobkový list. Šťavnaté dančí maso se skvěle páruje s chutnými dezertními víny, ale také pivem. Na své si tak přijdou pivaři i vinaři. Je jen na vás, čemu dáte přednost.

Milovníci zvěřiny neváhají ani minutu a když mají příležitost, na kvalitním dančím mase si pochutnají. Pokud si chcete pokrm z daňka připravit doma, pořiďte jen kvalitní čerstvé vyzrálé maso. Vyplatí se investovat do dražšího a kvalitnějšího kousku masa, kvalita se na chuti určitě projeví.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno