Domů Ostatní Sportovní potřeby Jak spárovat chytrý náramek s telefonem

Jak spárovat chytrý náramek s telefonem

Čtenáři se na nás často obrací s dotazem, jak spárovat chytrý náramek s telefonem. Investovali totiž do nákupu smart náramku, aby mohli měřit své sportovní výkony a udělat si přehled o fyzické aktivitě, ale propojit jej s telefonem se jim nedaří. Pojďme se proto blíže zaměřit, jak na to.

Na trhu narazíte na chytré náramky v různých cenových kategoriích od mnoha výrobců. Nejlepší variantou je pořizovat chytré náramky od stejného výrobce jako v případě mobilního telefonu. Budete tak mít jistotu, že budou zařízení vzájemně kompatibilní a bez problémů se spáru. Většina náramků je však koncipována tak, aby se dala propojit se všemi běžně prodávanými chytrými telefony. Některé fungují jen s přístroji fungujícími na systému Android, jiné lze spárovat i v iOS. Před pořízením nového náramku si tak zjistěte, je-li kompatibilní s operačním systémem, který využíváte.

Jak spárovat chytrý náramek s telefonem

Před spárováním náramek pořádně dobijte

Majitelé nového chytrého náramku jsou často nedočkaví a všechny funkce přístroje chtějí vyzkoušet okamžitě po rozbalení. Právě v takovém případě se však může stát, že se náramek nepodaří spárovat. Potřebuje totiž dostatek energie, a tak by se měl před prvním použitím pořádně nabít. Až poté zkoušejte jeho funkce a možnosti propojení s telefonem.

Stáhněte kompatibilní aplikaci

Bez speciální mobilní aplikace se vám spárovat chytrý náramek nepodaří. V manuálu zařízení najdete, s jakými aplikacemi si daný model nejlépe rozumí a se kterými dobře komunikuje. Výrobci často představují i vlastní aplikace určené přímo pro daný typ chytrého náramku, u kterých je funkčnost takřka zaručena.

Bez připojení k internetu to často nejde

Některé mobilní aplikace vyžadují před spárováním s chytrým telefonem registrace a její potvrzení prostřednictvím e-mailu. Bez připojení k internetu se tak často neobejdete. Pokud nemáte v telefonu k dispozici mobilní internet, připojte se na domácí nebo veřejnou Wi-Fi síť, autorizujte aplikace a zaregistrujte se. Pak stačí jen přejít do nastavení a začít s párováním vašich zařízení.

Zapněte Bluetooth na obou zařízeních

Mobilní telefon a chytrý náramek mezi sebou komunikují prostřednictvím rozhraní Bluetooth. Aby bylo párování úspěšné, je potřeba tuto bezdrátovou technologii povolit na obou zařízeních. V aplikaci pak vyberte možnost „přidat zařízení“ a počkejte, až se v nabídce objeví váš náramek. Kliknutím jej přidáte do seznamu zařízení a zahájíte párování. Během několika vteřin se náramek připojí a je připraven k použití a předávání informací.

Věříme, že vám náš stručný návod na to, jak spárovat chytrý náramek s telefonem, alespoň trochu pomohl. Každý typ náramku se postupem párování mírně liší, a tak je důležité detailně prostudovat dodaný manuál. Věříme, že se vám během několika minut podaří úspěšně obě zařízení spárovat, a budete tak využívat všech jejích výhod.

BEZ KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno