Olej z vlašských ořechů – účinky

Vlašské ořechy jsou v našich končinách moc dobře známé. Používají se do moučníků, na pečení, vaření nebo do jogurtu na snídani. Víte však, že olej z vlašských ořechů patří mezi vysoce kvalitní druhy olejů, prospěšných pro lidský organismus?

Olej z vlašských ořechů

Olej z vlašských ořechů rozhodně nepatří mezi hojně rozšířené a oblíbené typy olejů. Přesto z hlediska své chuti i složení patří mezi krále kvalitních za studena lisovaných olejů. Ořechy obecně jsou důležitým a cenným zdrojem zdraví prospěšných tuků. Proto odborníci na výživu doporučují pravidelnou konzumaci ořechů či semen. Použití lisovaných olejů je jednou z možných alternativ. Kvalitní přípravou oleje nedochází k dehonestaci zdraví prospěšných látek, ty jsou naopak v oleji silně koncentrovány. Olej z vlašských ořechů je velmi chutný, lze jej ale úspěšně používat i zevně.

Olej a obsah látek

A jaké zdraví prospěšné látky tedy v oleji z vlašských ořechů najdeme? Olej je plný vitamínu E, B, A, C nebo P. Olej dále obsahuje hořčík, měď, kobalt, vápník, fosfor nebo jód. Je cenným zdrojem Omega3 a Omega6 mastných kyselin, které chrání cévy a srdce. Kombinace některých látek v oleji (kyseliny, lecitin, vitamín B6 a další) přispívají k podpoře nervového systému. Zlepšují paměť, soustředění a celkovou vnitřní pohodu.

Olej z vlašských ořechů a zdraví

Olej z vlašských ořechů má významný pozitivní vliv na lidský organismus. Díky obsaženým zdravím tukům podporuje cévní systém i celý krevní oběh. Pravidelnou konzumací oleje z ořechů zabráníte riziku tvorby krevních sraženin a trombózy. Olej obsahuje látky, které zlepšují průtok krve v oblasti pohlavních orgánů a zlepšují jejich činnost. Konzumací oleje z ořechů také podpoříte tvorbu semene.

Detoxikační a omlazující účinky

Olej z vlašských ořechů je známý jako účinný antioxidant s detoxikačními a omlazujícími účinky. Olej podporuje stimulaci krevní mikroflóry a žlučových cest, vyplavuje žluč a zbavuje tělo odpadních látek. Používá se při hubnutí a zlepšuje imunitní systém.

Vnější použití oleje

Ne nadarmo naleznete olej z vlašských olejů v celé řadě špičkových kosmetických léčivých přípravků. Vnější používání oleje snižuje bolest ve svalech a kloubech, proto se používá při rekonvalescenci. Místo krémů mohou používat oleje z ořechů i lidé, kteří trpí suchou kůží, ale také lupénkou, křečovými žilami či ekzémy. Vnější aplikace oleje také napomáhá hojení ran či trhlinek na kůži.

Olej z vlašských ořechů je skvělým přírodním produktem z našich končin. Využijte vlašské ořechy jinak než do koláče a pochutnejte si na jemném a zdraví prospěšném oleji – zevně i vnitřně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno